איך לבדוק שהמכשיר שלכם פתוח לסים זר (SIM FREE)

Twitter Share This Facebook Send to friend
איך לבדוק שהמכשיר שלכם פתוח לסים זר (SIM FREE)

איך תבדקו  שהמכשיר שלכם פתוח לכל הרשתות? איך תפתחו  את המכשיר שלכם לשימוש בסים זר? מה חברות הסלולר לא יספרו לכם על פתיחת המכשיר? ואיזה מכשירים ובאיזה תדרים תוכלו להשתמש בארה"ב?
כל זה ועוד במאמר לפניכם.

1. ע"פ חוקי מדינת ישראל, כל מי שרכש מכשיר טלפון אחרי 01.02.11, הטלפון צריך להגיע פתוח לסים זר, במידה והטלפון אינו פתוח, הוא רשאי לפנות לחברת התקשורת ממנה רכש את המכשיר והם מחויבות לפתוח את המכשיר, ללא עלות לסים זר (SIM FREE).

2. מנסיון שלי, כל מכשירי ה-galaxy ו- blackberry למיניהם שנרכשו בישראל פתוחים ואין צורך בבדיקה, כל שאר המכשירים, יש לבדוק ע"י הכנסת סים זר, לדוגמא: אם אתם לקוחות רשת אורנג' יש להכניס סים של חברת סלקום או כל חברה אחרת, במידה והמכשיר יקלוט את הסים, הטלפון שברשותכם פתוח.

3. בעלי אייפון, הבדיקה היא פשוטה מאוד, כבו את הטלפון, הכניסו סים זר למכשיר, (גם אם הסים אינו ישראלי ואין בו שום אופן לשימוש או לקבל קליטה בישראל), לאחמ"כ הפעילו את המכשיר, כנסו לאייקון של הגדרות, אם מופיע לכם השורה "מפעיל" המכשיר שברשותכם פתוח ויוכל לפעול עם כל סים זר.

4. נכון, חברות הסלולר לא יתלהבו לפתוח לכם את המכשיר, אך זכרו, הם מחויבים לעשות זאת והם יכולים לפתוח  את המכשירים ברגע, רק תתעקשו על קו הטלפון ואין צורך להטריח את עצמכם בהגעה לסניף, לא יזיק במידת הצורך גם לבקש זאת בתקיפות.

5. במידה ויש לכם מכשיר IPHONE חסום, יש לפנות לחברת הסלולר, "שימו לב", גם אם הודיעו לכם בחברת הסלולר שהם פתחו לכם את המכשיר (את זה לא תמיד יגידו לכם בחברת הסלולר שלכם), עדיין המכשיר לא יהיה פעיל ולא כדאי להמתין ולגלות את זה כשאתם בחו"ל, ע"מ להשלים את הפתיחה יש, לחבר את המכשיר למחשב ולהפעיל את תוכנת ה-itunes כשבמכשיר יש סים זר, להמתין עד שהתוכנה תריץ עדכון ותכתוב לכם שהטלפון פתוח לשימוש בסים זר. אם בכל זאת עשיתם את זה ועדיין המכשיר לא מקבל סים זר, מומלץ פשוט לכבות ולהדליק את המכשיר מחדש, זה עוזר בדוק!!!.

6.  לפתיחת מכשיר נוקיה , יש להצטייד במספר IMEI  של המכשיר, המספר מופיע בצורת ברקוד בד"כ  על המכשיר מתחת לבטרייה, כמוכן ניתן לבדוק זאת בהקשת, 'כוכבית סולמית 06 סולמית' והמספר יופיע לכם על הצג, מספר IMEI של מכשירי נוקיה מתחיל בספרות 35, חברת הסלולר שלכם תיתן לכם קוד שאותו תצטרכו להקיש במכשיר כשסים זר בפנים והוא מבקש קוד פתיחה.

7. שים לב, אם הנך נוסע לארה"ב או קנדה, יש לבדוק שמכשירך תומך בתדר 1900, כל מכשירי IPHONE   ו galaxy  הסמרטפונים בכלל ומכשירי נוקיה האחרונים, הינם תומכים בתדרים האמריקאים, כמוכן ניתן לבדוק זאת באתר האינטרנט הזה.  

8. לרכישת סים זר, למגוון רחב של מדינות, ניתן להכנס לאתר חברת סים זול בכתובת www.simzol.co.il , באתר ניתן לרכוש סים אמריקאי, כרטיסי prepaid לארה"ב ולאירופה וסים בינלאומי לשימוש בשיחות וגלישה בחו"ל מבלי להתחייב לחבילות או לקבל הפתעות בחזרה לארץ.

 
כתבות שיכולות לעניין אותך