חוויית סים עולמית

Twitter Share This Facebook Send to friend
חוויית סים עולמית

נוסעים לכמה מדינות? צריכים להשתמש ב-IPAD או IPHONE כדי לנווט ב-GPS, לדבר בשיחות VOIP, לקרוא דואר אלקטרוני ולדעת שהכל ללא הגבלה? נכון זה נשמע לא אמיתי, אבל בואו תקראו  על חוויה אישית שלי.

לפני נסיעתי באוקטובר האחרון לאירופה (צרפת, גרמניה, איטליה, שוויץ אוסטריה וצ'כיה) למסע ירח דבש עם אישתי, החלטתי שאני רוצה פיתרון מלא לכל נושא התקשורת, כדי להשתמש ב waze לצורך ניווט, שיחות עם העבודה והמשפחה בסקייפ, קריאת דואר אלקטרוני והזמנת מלונות בדרכים וכו'. פניתי לרשת אורנג' שאצלם החבילה הייתה כביכול המשתלמת ביותר, אבל היא הייתה מאוד מוגבלת, בעיקר בשל העובדה שהאותיות הקטנות כוללות הרבה סייגים (מקומות בהם התעריף שונה, מקומות אשר לא כלולים בחבילה וכו).
 

לאחר התייעצות עם אישתי הוחלט, שבכל מדינה שנגיע למרות שזה לזמן קצר ננסה לרכוש סים מקומי עם גלישה במחיר מוזל, אך לאחר לילות של חיפושים באתרי אינטרנט שונים בחו"ל שבחלקם אודות לתרגום של גוגל, הצלחתי להבין את השפה המקומית, הבנתי שהנזק הולך להיות גדול.

למזלי חבר לעבודה יעץ לי לבדוק את האפשרות של סים זול, פניתי לחברת סים זול ואחת מנציגות השירות הציעה לי כרטיס סים עולמי, כרטיס סים לגלישה בכל העולם ללא הגבלה וללא צורך בהחלפת סימים, רכשתי את הסים, הכנסתי אותו למכשיר ה-IPAD  שלי ופשוט השתמשנו בו כל הזמן, בנסיעות עם ה GPS בחיפוש והזמנת מלונות מכל מקום ע"י האפליקציה של expedia, שלחתי תמונות כמעט מכל מקום ודיברתי בשיחות ללא הגבלה, במשך כל הטיול פשוט לא האמנתי איזה חיסכון בכסף ובזמן נתן לי הפיתרון.

בחשבון פשוט, אם הייתי צריך לשכור מכשיר GPS ועוד לשלם על שיחות טלפון ולרכוש סים לגלישה בכל מקום או להשתמש בשירותי האינטרנט במלונות שהיינו בעלות ממוצעת של 10 יורו ליום (שזה במקומות הזולים), הייתי גומר בעלויות גבוהות מאוד והתענוג היה גוזל לי המון זמן יקר בטיול.
 
סים זול תודה

יריב מנשה
 
כתבות שיכולות לעניין אותך