מדריך לגלישה חכמה באירופה

Twitter Share This Facebook Send to friend

כמה באמת אתם גולשים שאתם במדינות האיחוד הארופאי?

כמה מ"ב לוקח לכם גלישה בסים הבינלאומי של סים זול מול סימים מחברות תקשורת ישראליות.

מאמר שיחסוך לכם!

לרוכשים את הסים הבינלאומי של סים זול ישנם מספר דברים להם יש לשים לב.
דבר ראשון שהחיוג הוא בינלאומי וכמעט תמיד צריך להוסיף 00 וקידומת מדינה כדי לחייג, הדבר השני והיותר מהותי הוא כי הגלישה נמדדת במגה בייטים בודדים, ובישראל אנחנו רגילים לחבילות גלישה של ג'יגה בייטים (למביני עניין גיגה הוא 1024 מגה-בייט)  כך שנראה שהחיוב פר בייט בודד הוא מופרז.

אולם במה שנראה כחסרון הגדול של הסים הזה, הוא בעצם יתרונו הגדול ביותר. באיחוד האירופי הגלישה נספרת בביט בודד, ולא ביחידות מינימליות של מגה כנהוג בישראל.  כלומר- (בדומה לחישוב דקות שיחה פר פעימות במקום דקות) חיבור קטן באופן יחסי (הודעת טקסט של וואטסאפ, מייל ללא קבצים מצורפים) שמשקלו הממוצע הוא בין 10- 100 קילובייט נספרים בישראל כמגה בייט (1000 קילובייט) וכמעט פי 10 מהשימוש האמיתי ברשת.

המשמעות הישירה של זה היא שבחיבורים קצרים וקטנים- ווייז, וואטסאפ, מיילים, ניתן להגיע לעלות משוקללת של כמה שקלים בודדים ליום, שנלקחים מיתרת הקרדיט שבסים שלכם, והעודף יספיק גם לנסיעות הבאות. גלישה "כבדה" יותר כמו הורדה והעלאה של תמונות וסרטונים, פייסבוק ושאר ירקות עדיף לשמור לחדר המלון והוויי פיי החינמי (כדי להימנע מטעויות מומלץ לכבות את חיבור הנתונים במכשיר ולהשאיר רק את חיבור הוויי פיי דלוק).

בנוסף עדיף להגדיר במכשיר שלא יעדכן אפליקציות ברקע, וישתמש בחיבור המידע הסלולארי ללא ידיעתנו. וזאת על ידי ביצוע הפעולות הבאות:
במכשיר אנדרואיד-  ישנו הבדל מסויים במראה בין גרסאות מערכת ההפעלה, אנו מחפשים מהדף הראשי של הגדרות המכשיר, את לחתן "שימוש בנתונים" ותחת לשונית חיבורים את "הגבל נתוני רקע"  , לחצן זה יופיע בלחצן התפריט (שלוש נקודות בניצב בפינת המסך או מתחת למסך, לצד לחצן הבית).

במכשירי אייפון- להיכנס ל- הגדרות – כללי – עדכון ישומים ברקע- ולכבות את כל העדכונים.
 
תהנו לכם!
 
 
 
כתבות שיכולות לעניין אותך